Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Přestup Davida Rozehnala do španělské Sevilly nevyšel, přesto by se v Primera Division mohl po delší době opět objevit některý z českých fotbalistů. Osasuna Pamplona, semifinalista letošního ročníku Poháru UEFA, započala jednání s Monakem ohledně přestupu reprezentačního záložníka Jaroslava Plašila.

Pětadvacetiletý defenzivní středopolař má ještě v Monaku platnou smlouvu na dva roky, ale vše nasvědčuje tomu, že jeho působení na stadionu Louise II. se chýlí ke konci už nyní. Plašila chce totiž španělská Osasuna, která usilovně hledá hráče na levý kraj hřiště. Zde má totiž jen jediného hráče - Ludovica Delporteho.

"Chci hrát ve Španělsku. Je to jedna ze zemí, kde všechny týmy hrají na vítezství, ve Francii se hraje na to, aby se neprohrálo," citují Plašila španělská média.

Poslední zprávy hovoří o tom, že se oba kluby dohodnou na Plašilově hostování s výhledem na trvalý přestup. Plašil se do Monaka vydal už v sedmnácti letech a ač mu mnozí nevěřili, dokázal se prosadit do prvního týmu, nakonec i do reprezentačního týmu České republiky. Letos však stratil stálé místo v základní sestavě. Odehrál sice 29 zápasů a vstřelil jednu branku, ale často nastupoval jen z pozice střídajícího hráče v závěru utkání.